Produkcja i projektowanie narzędzi specjalnych

Produkcja narzędzi specjalnych

Produkcja narzędzi specjalnych oparta jest na zapotrzebowaniu przedsiębiorstw i firm wynikającego ze specyficznej produkcji i świadczonych usług. Tego rodzaju narzędzia służą konkretnym celom i przeznaczone są do danych typów maszyn pracującym w łańcuchu produkcyjnym. Muszą one spełniać określone, często nietypowe wymagania i posiadać określone parametry użytkowe. Ma to wpływ zarówno na ich funkcjonalność jak i żywotność. Wytwarzanie narzędzi specjalnych odbywa się w ścisłej współpracy ze zleceniodawcą i na jego konkretne zapotrzebowanie. Tego typu produkty nie są wytwarzane masowo, stąd często zachodzi konieczność pozyskania ich alternatywną drogą.

Produkcja narzędzi specjalnych wykonywana w narzędziowni TOOLE poprzedzona może być projektem oraz stworzeniem dokładnej dokumentacja technicznej wyrobu. Następnie projekt poddawany jest dokładnej analizie technologicznej, dzięki czemu możliwe staje się wykonanie pierwowzorów. Prototyp poddawany jest dokładnemu sprawdzeniu pod kątem funkcjonalności, wytrzymałości i pozostałych wymagań zamawiającego, dzięki czemu finalnie do zleceniodawcy trafia narzędzie kompleksowo sprawdzone i jak najlepiej dopasowane do stawianych oczekiwań.

Wszystkie te działania wykonywane są przez wyspecjalizowaną kadrę inżynierów z wieloletnim doświadczeniem i licznymi sukcesami w zakresie wykonywanych usługi.

Narzędzia specjalne występują we wszystkich branżach gospodarki. Ich szerokie zastosowanie opiera się nie tylko na optymalizacji procesu produkcji, ale też na możliwości wykonywania za ich pomocą nietypowych operacji służących specyfice produkcji lub wykonywanych usług.

Projektowanie narzędzi specjalnych

Projektowanie narzędzi specjalnych jest procesem wymagającym bardzo dobrej znajomości zasad mechaniki, znajomości technologii wytwarzania i materiałoznawstwa, a także doświadczenia projektanta w konkretnej dziedzinie odpowiadającej zapotrzebowaniu. Nie mniej ważna jest znajomość procesu technologicznego, w którym narzędzie będzie wykorzystywane. Wynika to z konieczności zaprojektowania narzędzi specjalnych, których specyfikacja będzie całkowicie zaspokajała potrzeby zlecającego, a ich działanie wesprze proces produkcyjny zarówno pod kątem jakościowym jak i ilościowym.

Projektowanie narzędzi specjalnych opiera się na analizie przyczynowo skutkowej już na etapie wczesnego projektu i dokonywane jest w formie rysunkowej dokumentacji technicznej zgodnej ze standardowymi wymogami w tej dziedzinie. Kolejnym etapem jest wykonanie prototypu narzędzi we właściwym materiale oraz szeroki zakres testów, które wykonywane są pod kątem zastosowania projektowanych elementów. Następnie wprowadzane są konieczne modyfikacje i poprawki, mające na celu optymalne dostosowanie narzędzi do ich przyszłej funkcji użytkowej.

Świadczymy także usługi w zakresie wdrażania poprzez walidację zmian w detalach i oprzyrządowaniu maszyn i narzędzi już na etapie ich projektowania. W konsekwencji przekłada się to na znacznie większą funkcjonalność, a także żywotność projektowanych elementów.

Oferta projektowania narzędzi specjalnych adresowana jest m.in. do zakładów produkcyjnych i usługowych oraz osób odpowiedzialnych za wdrożenie i utrzymanie produkcji. Zastosowanie znajdzie także przy procesach optymalizacji produkcji, podniesieniu jakości wytwarzanych elementów lub rozszerzeniu zakresu możliwości działania maszyn i urządzeń.